Windows 11’de yapay zeka destekli bir duvar kağıdı devrimine hazırlanın

featured
service

Windows Latest tarafından ortaya çıkarılan şirket içi dokümanlar, Windows 11 kullanıcılarının çok yakında masaüstleri için “yapay zeka dayanaklı canlı duvar kağıdı” gibisi bir özellik görebileceğini söylüyor. Bu, imlecinizi ekranda hareket ettirdiğinizde duvar kağıdının ekranınızdan ‘fırlıyormuş‘ üzere görünmesini ve imlecin hareketine bağlı olarak görünümünün değişmesini sağlıyor.

Buna ek olarak, Windows Latest masaüstü art planına bir ‘paralaks efekti‘ eklenme muhtemelliğine işaret ederek, duvar kağıdının art planda üstteki pencerelerden ve uygulamalardan daha yavaş hareket etmesinin sağlanacağını ve art planınızın daha sürükleyici görünmesi için derinlik yanılsaması oluşturacağını söylüyor.

Yapay zeka dayanaklı duvar kağıtlarını muhtemelen sadece hareket algılamayı destekleyebilen aygıtlarda göreceğiz, bu nedenle özelliği birinci olarak daha yeni ve daha güçlü makinelerde görebiliriz.

Bu etapta yalnızca şık bir duvar kağıdı olsa bile, Microsoft’un aygıtınızın estetiğini düzgünleştirmek için yapay zekayı kullandığını görmek heyecan verici. Söyleyebileceğimiz kadarıyla, bu derinlik ve hareket efektleri masaüstü art planı olarak kullanabileceğiniz birden fazla fotoğrafla çalışmalı ve sizi canlı duvar kağıdı uygulamaları aramaktan kurtarması lazım.

Bu tıpkı vakitte yapay zeka yardımıyla hakikaten sürükleyici ve değişik bir art plan oluşturmanın birinci adımı olabilir, zira Microsoft bu özelliği kullanıma sunduktan sonra yeni özelliklerin ortaya çıktığını görebiliriz. Umarız şirket bunu geliştirir ve aygıtınızı kendinize mahsus hale getirmenin daha eğlenceli ve ilgi alımlı yollarını sunar.

Important!  Reklam Kurulu 'yapay zeka reklamlarını' ilk kez incelemeye aldı
Windows 11’de yapay zeka destekli bir duvar kağıdı devrimine hazırlanın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!