Windows 11’e ekran görüntüsünden metin kopyalama ve dahası geldi: İşte yenilikler

featured
service
windows 11 e ekran goruntusunden metin kopyalama ve dahasi geldi168806 0 Microsoft, Ekran Alıntısı Aracı ve Fotoğraflar uygulamasını, ekran manzaralarından metin kopyalama ve fotoğraflara art plan bulanıklığı ekleme üzere kullanışlı özelliklerle elden geçiriyor. Canary ve Dev Kanallarındaki Windows Insider’lar artık Windows 11 için Ekran Alıntısı Aracı ve Fotoğraflar uygulamalarının güncellenmiş sürümlerine erişebiliyor. Özellikler ilerleyen devirlerde son kullanıcılara da gelecek.

Ekran imajlarında metinleri kopyalama geliyor

windows 11 e ekran goruntusunden metin kopyalama ve dahasi geldi168806 1 Ekran Alıntısı Aracı‘nın test sürümü artık ekran imajlarındaki metni algılayabilen ve metni uygulamalarda paylaşmanıza imkan tanıyan bir metin kopyalama özelliği sunuyor. Bu özellik, çağdaş Android telefonlarda ya da iOS aygıtlarda bulunan fotoğraflardan metin kopyalama özelliğine benziyor. Lakin Microsoft, manzaralardaki e-postaları ve telefon numaralarını otomatik olarak düzenlemenize ve gizlemenize imkan tanıyan bir özellik daha ekledi. Bir ekran imgesini paylaşmadan evvel redakte etmek istediğiniz metni de seçebilmek mümkün.

Microsoft bunu tıpkı vakitte bir ekosistem haline getiriyor. Şayet telefonunuz Phone Link ile Windows 11’e bağlıysa, aygıtınızda çektiğiniz ekran imgesini direkt Ekran Alıntısı Aracı’na çekebilir ve metin içeriyorsa metni kolaylıkla kopyalayabilirsiniz.

Fotoğraflar uygulamasına doping

windows 11 e ekran goruntusunden metin kopyalama ve dahasi geldi168806 2 Microsoft’un Windows 11’deki fotoğrafla ilgili yeni özellikleri ana Windows Fotoğraflar uygulamasını da kapsıyor. Canary ve Dev Channel test kullanıcıları artık arka plan bulanıklaştırma, OneDrive fotoğraflarında içerik arama, pozisyon arama ve Samsung ile Google hareketli fotoğraflar için takviye içeren güncellenmiş Fotoğraflar uygulamasını test edebilirler.
windows 11 e ekran goruntusunden metin kopyalama ve dahasi geldi168806 3 Art plan bulanıklaştırma, bir fotoğraftaki art planı otomatik olarak bulacak ve özneyi vurgulayıp art planı bulanıklaştıracak. Bu bulanıklaştırmanın şiddetini de ayarlamak mümkün. Ayrıyeten bulanıklaştırılan alanlar da seçilebilecek. OneDrive tarafına ise fotoğraf bazlı arama özelliği geliyor. Örneğin içinde otomobil olan fotoğrafları arayabileceksiniz. Web’deki OneDrive da benzeri bir özelliğe sahip, hasebiyle bunun yakında Windows Fotoğraflar uygulamasının bir modülü olacağını görmek hoş. Pozisyon arama özelliği de makul bir bölgede çekilmiş fotoğrafları bulmayı kolaylaştırıyor. Bu küçük eklemeler, Windows 11’in aktifliğini artırıyor.

Microsoft ayrıyeten önümüzdeki hafta, 21 Eylül’de New York’ta Windows, Office, Surface, Bing ve daha fazlası için yapay zeka dayanaklı özellikler hakkında yeni şeyler duyuracağı bir aktiflik düzenleyecek. Burada Windows Copilot üzere evvelki duyuruların da ayrıntılandırılmasını bekliyoruz.

Important!  Google, Arama Sonuçlarında Çıplak Fotoğrafları Sansürlemeye Başladı
Windows 11’e ekran görüntüsünden metin kopyalama ve dahası geldi: İşte yenilikler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!