Xiaomi 14, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile gelecek

featured
service
Xiaomi 14 serisi bu hafta resmî olarak tanıtılacak. Şirketin başkanı Qualcomm’un Snapdragon Summit 2023 etkinliğinde bombayı patlattı. Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile gelen ilk telefon serisi Xiaomi 14 olacak.

Xiaomi 14, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile gelecek

Xiaomi başkanı William Lu, sahnede 26 Ekim’de Xiaomi 14’ü tanıtacaklarını ve bu modelin resmî olarak Snapdragon 8 Gen 3’ü kullanacağını açıkladı. Lu, Xiaomi ile Qualcomm’un uzun süreli bir ortaklığının olduğunu, Xiaomi 14’ün Qualcomm ile olan derin işbirliğinin bir göstergesi olduğunu ifade etti. Ve bir ilk olarak yeni platform ve yeni cihaz birlikte piyasaya sürülecek.

Qualcomm’un yeni mobil işlemcisi Snapdragon 8 Gen 3, yalnızca teknik özellik olarak değil, yapay zeka alanında da geliştirmelerle geliyor. Qualcomm, üretken yapay zekayı telefonlara getirmek için ilk adımı atmış olsa da iş OEM’lerde bitiyor; Xiaomi’nin GAI özelliklerini ne derece telefonlarına entegre edeceği belli değil.

Bu arada, Qualcomm etkinliğinde Xiaomi 14’ü de ilk kez canlı olarak görmüş olduk. Xiaomi 14’ün ekran ve bataryada yükseltmelerle birlikte birinci sınıf Leica Summilux lenslerle desteklenen etkileyici bir kamera ile gelmesi bekleniyor. Cihaz, 26 Ekim’de tanıtılacak.

Important!  Huawei, 14 Gün Pil Ömrü Sunan Watch GT4'ü Tanıttı: İşte Türkiye Fiyatı ve Özellikleri
Xiaomi 14, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile gelecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!