X’te artık tweet yok, sadece ‘gönderi’ var

featured
service
x te artik tweet yok sadece gonderi var168582 0 Görünüşe nazaran X, tam manasıyla Twitter’ı unutmamızı istiyor. Kullanıcılar 29 Eylül‘de yürürlüğe girecek olan yeni hizmet koşulları kaideleriyle ilgili X’e girdiklerinde açılır pencereler görmeye başladılar. Yeni şartlarda ‘tweet’ sözünün bütünüyle tarihe karıştığı görülüyor.

Tweet yok, gönderi var

Güncellenen hizmet şartlarına nazaran tweet’ler artık gönderi (post) olarak, retweetler ise yeniden gönder (repost) olarak isimlendirilecek. Yeni kaidelerde, X lehine “Twitter” sözünün neredeyse toptan kaldırılması da dahil olmak üzere bir dizi diğer marka değişikliği de var. Neredeyse toptan diyorum zira komik bir formda, koşullarda yer alan URL’lerin birçok, geliştirici odaklı bir web sitesine giden bu ilişkide olduğu üzere, hala “twitter” sözünü içermek zorunda görünüyor: https://developer.x.com/en/docs/twitter-for-websites. Birebir vakitte Twitter’ın 2021’de kapattığı canlı yayın uygulaması Periscope‘a yapılan referanslar da kaldırıldı.

Şartlarda birkaç öteki güncelleme de var. Bunlardan biri, X’i kullanarak “yasaların müsaade verdiği ölçüde, kelamda rastgele bir toplu hareket, toplu dava yahut temsili aksiyon sürecine davacı yahut sınıf üyesi olarak katılma hakkından da feragat ettiğinizi” söylüyor. Bir başka değişiklik ise bilgi kazıma sürecine yönelik yapılıyor.

Mevcut kaideler şöyle diyor:

“NOT: robots.txt belgesinin kararlarına uygun olarak yapılması halinde Hizmetlerin taranmasına müsaade verilebilir, lakin evvelden müsaademiz olmadan Hizmetlerin kazınması açıkça yasaktır”

Yeni kurallar ise şöyle diyor:

“NOT: Evvelce yazılı müsaademiz olmadan Hizmetlerin rastgele bir formda, rastgele bir emelle taranması yahut kazınması açıkça yasaktır”

X ayrıyeten 29 Eylül’de yeni bir gizlilik politikasını da uygulamaya koymayı planlıyor. Bu yeni siyaset, X’in biyometrik datalar ve istihdam geçmişi de dahil olmak üzere kullanıcılar hakkında topladığı data hacmini büyük oranda genişletmek hedefliyor.

Important!  Xbox kredi kartı çıktı: İşte Xbox Mastercard’ın tüm avantajları
X’te artık tweet yok, sadece ‘gönderi’ var

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!