X’te beğenilenleri gizleme dönemi başladı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
x te begenilenleri gizleme donemi basladi168805 0 X (eski ismiyle Twitter) yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Platform tarafından yapılan açıklamada X’e ödeme yapan aboneler artık beğeni sekmelerini gizleyebilecek. Saklılığı artırmayı amaçlayan bu özellik faal hale getirildiğinde beğeni sekmesi, X Premium kullanıcısının profilinden büsbütün kayboluyor.

X’te beğenilenler gizleniyor

x te begenilenleri gizleme donemi basladi168805 1 X’in işvereni Elon Musk, geçmişte beğenilerin özel olmasını istediğini söylemişti. Bu bağlamda zımnî beğeniler, platformu kullanmak için ödeme yapan bireyler için sunulan en son özellik oluyor. Resmi X hesabı tarafından paylaşılan bir ekran imajı, beğenilerin büsbütün kapalı olmadığını da belirtiyor. Twitter’a nazaran zımnî beğeni özelliğini açtığınızda beğenilerinizi profilinizden yalnızca siz görebileceksiniz. Bununla birlikte ferdî Beğenileriniz gönderilerde görünmeye devam edecek. Ek olarak, beğenileriniz X API’lerinden de gizlenecek.

Öte yandan bir kullanıcı X Premium için ödeme yapmayı bıraktığında ne olacağı net değil, lakin bu noktada beğeniler sekmesinin tekrar görünü hale gelmesi mümkün görünüyor. Yıllar boyunca Twitter beğenilerinin, yüksek profilli kullanıcıları utandırdığı pek çok örnek yaşandı ve bu kullanıcılar ekseriyetle beğenilerinin herkese açık olduğunu fark etmemiş üzere görünüyordu.

Tüm bunlar temelinde Musk’ın X Premium’u cazip hale getirme dileğinden kaynaklanıyor. X, aylık 8 dolar yahut 150 TL karşılığında sizi Premium abonesi yapıyor ve mavi onay rozetini veriyor. Premium kullanıcılar birebir vakitte gereklilikleri karşıladığında paylaştıklarını gönderilerden de para kazanabiliyor. Bu özellik, içerik üreticilerinin X’e daha fazla ilgi göstermesini sağladı.

Important!  Acun Ilıcalı bombayı patlattı! Survivor'da yarışacak ünlüyü açıkladı!
X’te beğenilenleri gizleme dönemi başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!