Yandex Mobil Ads SDK 6. sürümü ile reklam seçenekleri ve avantajları artıyor

featured
service

yandex mobil ads sdk 6 surumu ile reklam secenekleri artiyor168735 0

Yandex’in tanıttığı Yandex Taşınabilir Ads SDK 6 sürümü yeni dijital uygulama fırsatları sunuyor. Bu SDK sürümünde yer alan yeni bir reklam formatı ve mevcut olanlarda da iyileştirmeler yapılması en değerli avantaj olarak dikkat çekiyor. Uygulamayı geliştirenler artık uygulama yükleme ekranına reklam ekleyebilir ve ek gelir elde edebilir. Bu format, reklam gösterimlerinin sıklığını denetim etmeye imkan tanımakla birlikte banner’ların hem uygulama açıldığında hem de öbür bir uygulamadan geçiş yapıldığında gösterimini de sağlar. App Open Ads, geliştiricilerin uygulamanın yükleme ekranına reklam eklemesine imkan tanıyor. Geliştiriciler, reklam gösterim sıklığını ve duyurunun görüntülenme parametrelerini bağımsız olarak ayarlayabiliyor. Sırf uygulamayı birinci açtıklarında ya da her başlangıçta bunu belirleyebilirler; hatta makul bir düzeye ulaşan yahut uygulamayı bir haftadan uzun müddettir kullanan kullanıcılar için hangi kullanıcı kategorisine reklam gösterileceğini de seçebilirler.

Yandex Taşınabilir Ads SDK 6 ile reklamlarda sürat ve uyum

SDK 6 sürümünde yapılan değişiklikler ödüllü reklam formatını da etkiledi. Klasik görüntü reklamlara ek olarak, metin-grafik ve çoklu reklam şablonları da kullanıma sunuldu. Kullanıcılar bu cins reklamları ödül almadan kapatma seçeneğine de sahip. Ayrıyeten, iyileştirmeler sayesinde reklam yüklemesi hızlandırıldı ve boyutları otomatik olarak ayarlanarak banner’ların uygulamalara daha meselesiz bir biçimde entegre edilmesi sağlandı.

Yandex Divkit teknolojisiyle kullanıcıya özel algoritma

Yeni bir uygulama yayınlamasına gerek kalmadan reklam tertibini sunucu içinde otomatik olarak bir ortaya getiren Yandex DivKit teknolojisi, artık tüm reklam formatlarında destekleniyor. Algoritma sayesinde her kullanıcı için en alımlı reklam öğeleri kümesi ve bunların reklamdaki yerleşimi seçilebilir. Böylelikle reklamları kullanıcılar için daha alımlı ve fark edilir hale gelir; bu da dönüşüm mümkünlüğünü ve uygulamayı geliştirenlerin karını artırır.

Boyut denetiminde kolaylık ve hız

Important!  Ticaret Bakanlığı, ChatGPT ile oluşturulan reklamlara ceza kesti

Yeni SDK sürümüyle, her uygulamaya özel banner’lar için otomatik boyut uyarlaması geldi. Geliştiriciler bu özelliği iki yolla denetim edebiliyor: stickySize ve inlineSize. StickySize, ekran yüksekliğinin yüzde 15’inden fazlasını kaplamayan küçük şerit banner’lar için tasarlanan bir özellik olarak öne çıkarken, inlineSize içeriğe gömülü olarak uyarlanabilir banner’lar için kullanılabiliyor.

Yandex Mobile Ads SDK, Yandex Advertising Network aracılığıyla iOS ve Android platformlarındaki uygulamalardan gelir elde etmeye yardımcı olur. 10.000’den fazla uygulama Yandex’in gelir elde etme teknolojilerini kullanarak yarar sağlıyor. Yandex Mobile Ads SDK reklam açık artırmasında 300.000’den fazla direkt reklam veren ve 80’den fazla DSP ağı bulunuyor. Yeni SDK sürümü hakkında daha fazla bilgiyi web sitesinde bulabilirsiniz.

Yandex Mobil Ads SDK 6. sürümü ile reklam seçenekleri ve avantajları artıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!