Yarın Tanıtılacak Apple Watch Series 9 Hakkında Tüm Bilinenler!

featured
service

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın 12 Eylül’de (yarın) gerçekleştireceği “Wonderlust” isimli aktiflikte tanıtacağı eserlerden bir tanesi de Watch Series 9 olacak. iPhone 15 ailesi ile birlikte tanıtılacak akıllı saat, bir dizi yenilikle tüketicilerin beğenisine sunulacak.

Peki Apple Watch Series 9 hangi özelliklere sahip olacak? Gelin daima birlikte Apple’ın yeni akıllı saatiyle ilgili bugüne dek ortaya çıkan tüm bilgilere yakından bakalım.

Tasarım:

983fc2e00a48559858695b33d228bd1764818a1a

Apple, son birkaç yıldır Apple Watch dizaynlarında ekran çerçevelerini inceltip ekranı büyütmek dışında değişiklik yapmıyor. Bu durum 2023 yılında da devam edecek. Watch Series 9, tasarımı açısından Watch Series 8 ile büyük oranda aynı olacak. Aslına bakacak olursak yalnızca tasarım değil, teknik özellikler de bu yıl çok değişmeyecek. Su ve toza karşı güçlü olan akıllı saat, çizilmeye karşı da sağlam olan bir ekranla gelecek. 41 mm ve 45 mm’lik versiyonlara sahip olacak ekran, Always on Display özelliği sunacak.

Performans ve teknik özellikler:

Apple Watch Series 9, Apple’ın “S9” olarak isimlendirdiği yeni bir işlemciyle çalışacak. Bu işlemci, Apple Watch Series 8’de bulunan “S8” işlemciye kıyasla hem yüksek performans hem de yüksek verimlilik sağlayacak. Bu da kullanıcılar için daha süratli yansılar manasına geliyor. Öte yandan; işlemcinin verimli hale gelmesi saatin kullanım müddetini de artıracak. Lakin tekrar de büyük bir güzelleşme beklemeyin. Apple Watch Series 9, bir günü geçirebilecek batarya ile donatılacak.

b15ad1b3023bc8b7ffc999fbced4d63bc61bcf11

Akıllı saatlerin en çok merak edilen özellikleri ortasında sıhhatle ilgili olanlar bulunur. Apple Watch Series 9’un sıhhat ve spor ile ilgili özellikleri, Watch Series 8 ile genel olarak aynı olacak. Bu bağlamda; kandaki oksijen düzeyinin ve kalp atış suratının takibi, uyku izleme, acil durum SOS ve kaza algılama üzere özellikler, Apple Watch Series 9’da karşımıza çıkacak. Ayrıyeten Apple Watch Series 8 ile hayatımıza giren vücut sıcaklık ölçümü özelliği de kullanıcılara ulaşacak. Lakin bunun tekrar bayan sıhhatinden mı ibaret olacağı yoksa sürekli mı kullanılacağı muhakkak değil. Bu ortada; yeni kuşak akıllı saatin yeni bir kalp atışı ölçüm sensörü ile donatılacağı da söylentiler ortasında.

Important!  Ödevlerini Bilgisayar Üzerinde Yapan Öğrencilerin İhtiyacı Olacak 16 Hayat Kurtarıcı Şey

Apple’ın yeni jenerasyon akıllı saatleri de yürüyüş, koşu ve yüzme üzere tonla spor aktivitesinin takibini yapabilecek. Kullanıcılar, isterlerse akıllı saatleri isterlerse de telefonları üzerinden yaptıkları spor aktiviteleri ile ilgili istatistiklere ulaşabilecekler. Yazılım cephesindeki iyileştirmeler, kullanıcıya daha düzgün bir tecrübe sunacak.

watchOS 10

f073eade1cd77a6f668ff4eb58e3a629c0727400

Apple, haziran ayında gerçekleştirdiği WWDC 2023 etkinliklerinde watchOS 10‘u tanıttı. Bu işletim sistemi, Apple’ın yeni jenerasyon akıllı saatlerine hayat verecek. Kullanıcılar, yeni işletim sistemiyle birlikte kullanıma sunulacak olan araç kadrolarını kullanma imkânı yakalayacaklar. İlaç hatırlatıcı üzere fonksiyonel özelliklerden yeni saat yüzlerine kadar watchOS 10’un tüm yeni özellikleri, Apple Watch Series 9’da erişilebilir olacak.

Apple Watch Series 9 iddiası fiyatı:

Versiyon Fiyatı
41 mm + GPS 399 dolar
45 mm + GPS 429 dolar
41 mm + LTE 499 dolar
45 mm + LTE 529 dolar

 

 

 

 

iPhone 15 ve iPhone 15 Pro ile ilgili tüm bilinenler:

Yarın Tanıtılacak Apple Watch Series 9 Hakkında Tüm Bilinenler!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!