Yenilenen Tesla Model 3, Avrupa’ya Duyuruldu: Yenilikler ve Teknolojiler

featured
service

Tesla, Avrupa pazarı için tasarlanmış ve güncellenmiş bir Model 3 modelini tanıttı. Yenilenen Tesla Model 3, hafif bir tasarım revizyonu, genişletilmiş bir ürün yelpazesi ve yeni malzemelerle güncellenmiş bir iç mekana sahiptir.

Tesla’nın resmi tweet’inde, özellikle ön kısmındaki stil değişikliklerini vurgulayan görselleri paylaşarak aracın estetik gelişimini gösterdi. Bu değişiklikler, aracın daha uzun menzile sahip olmasına yardımcı oluyor.

yenilenen tesla model 3 gorucuye cikti 2

Şirket, “Maksimum aerodinamik verimlilikle tasarlanmış dış tasarım sayesinde tek bir şarjla 629 kilometreye kadar yol alabilirsiniz” diyor. Bu, önceki modele göre yüzde 10-12 daha fazla menzile işaret eder. RWD versiyonu 553 kilometre menzil sunarken, Long Range versiyonu ise 677 kilometreye kadar yol gidebilir.

Tesla ayrıca, “daha sağlam bir gövde yapısı ve güncellenmiş süspansiyon ayarı kombinasyonu sayesinde daha rafine ve konforlu bir sürüş deneyimi” vadeder. Temel beyaz renk seçeneğine ek olarak, iki yeni renk (ultra kırmızı ve gizli gri) ek ücret karşılığında sunulur ve ışık koşullarına bağlı olarak renk tonu değişebilir.

İç mekan da önemli ölçüde güncellendi. Tesla, arka koltuk yolcularına eğlence ve klima kontrolü sağlayan bir arka dokunmatik ekranın yanı sıra “daha sofistike malzemeler, havalandırmalı koltuklar ve kişiselleştirilebilir ortam aydınlatması” sunuyor. Ayrıca, ana dokunmatik ekranın daha fazla kullanılabilir ekran alanına sahip olduğunu ve “daha parlak, daha yüksek kontrastlı ve daha hassas” olduğunu belirtiyor.

Tesla, yeni modelde “kabin içinde her türlü dış sesi engelleyen 360 derece akustik cam” bulunduğunu ve bu sayede daha sessiz bir iç mekan sunulacağını vaat ediyor. Ayrıca, araç artık 17 hoparlör, çift subwoofer ve çift amplifikatör içeren gelişmiş bir ses sistemi ile birlikte gelir.

Yenilenen Tesla Model 3’ün teslimatları Ekim ayında belirli Avrupa ülkeleri ve Orta Doğu’da başlayacak. Model 3, arkadan çekişli versiyon için 42.990 eurodan, uzun menzilli versiyon için ise 50.990 eurodan başlıyor.

Important!  Bugüne Kadarki Hiçbir Toyota'ya Benzemeyen Ultra Lüks SUV "Toyota Century" Tanıtıldı

Otomobilhaber.com Mobil Haberleri olarak gelişmeleri yakından takip etmek için. siteyi ziyaret edin. Tesla’nın bu güncellemesi, elektrikli otomobil pazarında önemli bir adım olarak görülüyor.

Yenilenen Tesla Model 3, Avrupa’ya Duyuruldu: Yenilikler ve Teknolojiler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!