YouTube, Reklam Siyasetini Değiştiriyor: Ne Tıp Reklamlar Görmek İstediğinizi Bile Seçebileceksiniz

featured
service

Dünyanın en tanınan çevrimiçi görüntü platformu YouTube, Premium abonesi olmayan kullanıcılara gösterdiği reklamlarla ilgili yeni kararlar aldı. Platformun resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya nazaran artık hem içerik üreticiler hem de kullanıcılar, YouTube‘da yepisyeni bir reklam tecrübesi yaşayacaklar. Gelin daima birlikte YouTube’un reklamlarla ilgili yaptığı açıklamalara yakından bakalım.

Aslına bakacak olursak YouTube, son devirlerde reklamlarla ilgili pek çok değişiklik yaptı. Lakin bunlar yetersiz kalmış üzere görünüyor. YouTube tarafından yapılan açıklamalara nazaran kullanıcılar, önümüzdeki devirlerde videoların daha az reklam arası görecekler. Mevzuyla ilgili araştırmalar yapan ve kullanıcı geri bildirimlerini de göz önünde bulunduran YouTube, yeni değişiklikleri elindeki verileri dikkate alarak yapacak.

Peki YouTube’da neler değişecek?

e32c4bcee152a26f11c403f564262bfedb9dba5d

YouTube’un araştırmalarına nazaran kullanıcılar, bir görüntü izlerken karşılarına çıkan reklamların sayısını değil, süresini merak ediyorlar. YouTube, gelecek dönemde en çok da bununla ilgili çalışacağını söyledi. Yakında ekranın sol üst kısmında yer alan reklam sayısı ve müddeti gösterme kısmı kalkacak. Kullanıcı, ekranın sağ alt tarafında reklamı ne vakit atlayabileceğine ait yeni bir geri sayım bölmesi görecek. 

YouTube’un reklamlarla ilgili yeni çalışmaları bunlardan ibaret değil. Yakında kullanıcılar, ne çeşit reklamlar görmek istediklerini YouTube’a bildirebilecekleri birtakım seçeneklere sahip olacak. Ayrıyeten içerik üreticiler de görüntülerinde hangi tıp reklamların gösterilmesini istedikleriyle ilgili birtakım ayarlara sahip olacaklar. Bu iki değişikliğin temel nedeni, kullanıcıların karşılaştıkları reklamlardan daha az rahatsız olmaları ve reklamı izleme ihtimalinin artması.

Important!  Mobil Oyun Geliştirme İçin 10 Adım
YouTube, Reklam Siyasetini Değiştiriyor: Ne Tıp Reklamlar Görmek İstediğinizi Bile Seçebileceksiniz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Cyber® Turkey News ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!